Podaruj seniorowi dzień w Dziennym Domu Pobytu

Osoby starsze głównie żyją samotnie, nie mają rodzin ani przyjaciół. Pozostając zamkniecie w swoich „czterech ścianach” doświadczają samotności i izolacji. Skazani na samotność tracą sens życia, a ich choroby się pogłębiają, popadają w depresję.

By temu zaradzić Fundacja „W Trosce o Życie” uruchomiła dwie placówki dziennego pobytu dla osób starszych – w Brzozowie i w Rakowej.

Przebywając w dziennych domach pobytu seniorzy mogą liczyć na fachowe wsparcie ze strony opiekunów osób starszych, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologa. Mają ciekawe, rozwijające zajęcia z terapeutą zajęciowym. Uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przy okazji świąt oraz dni tj. np. Dzień Babci i Dziadka. Jedzą ciepłe, dostosowane do ich potrzeb posiłki. Zespół Fundacji zapewnia im pomoc w trudnych, losowych sytuacjach. Osoby mające trudności w przemieszczaniu dowożone są do placówek. Po południu odwożone są do swoich domów, dających im poczucie bezpieczeństwa i ciągłości ich życia.

Nade wszystko, seniorzy przebywający w naszych dziennych placówkach, czerpią z możliwości przebywania z innymi osobami w podobnym wieku, z podobnymi doświadczeniami, wzajemnie się wspierając i budując nowe relacje.
Placówki dziennego pobytu w Brzozowie i Rakowej uruchomiliśmy głównie z myślą o tych najbardziej niesamodzielnych seniorów, którzy nie są wstanie nie tylko sami zrobić sobie zakupów ale również przygotować i spożyć posiłek. Potrzebują wsparcia drugiej osoby by się przemieszczać i zadbać o higienę osobistą. Pobyt w placówkach dziennych oddala moment umieszczenia tych osób w zamkniętych placówkach całodobowych.

 

Pomóż nam zapewnić seniorom drugi dom!

Powrót