„Dom dla każdego człowieka jest miejscem o szczególnym znaczeniu, miejscem silnie związanym z nim samym i z jego emocjami. Tam ma szansę czuć się w pełni bezpiecznie i samowystarczalnie.”

 

prof. dr hab. Adam Bodnar

 

Pozwólmy seniorom zostać w nich jak najdłużej!

 

Jeżeli nie masz internetowego dostępu do konta możesz wesprzeć naszych seniorów wpłacając dowolną darowiznę na konto Fundacji “W Trosce o Życie”


Numer konta głównego:

39 1020 2980 0000 2002 0141 8854 

 

WAŻNE:

każdy Darczyńca ma prawo odliczyć darowizny od dochodu wykazanego w rocznym PIT. Limit odliczenia wynosi 6% dochodu.

Jak Twoje wsparcie zmieni życie naszych seniorów?

Zapewnimy regularną opiekę w domach oraz w dziennych placówkach.

Zapewnimy dostęp do specjalistycznych usług:pielęgniarskich, psychologicznych i rehabilitacyjnych.

Najbardziej potrzebującym zapewnimy opiekę paliatywną i hospicyjną.

Zagwarantujemy stały kontakt z wolontariuszami i sąsiadami.

Sprawimy, że seniorzy poczują się zauważeni, zaopiekowani i obdarzeni troską.

Sprawimy, że otrzymają pomoc w nagłych sytuacjach.

Kogo wspierasz?

 

Teresa Dobrowolska 79 lat

Urodzona w Mrzygłodzie, obecnie mieszka sama w Brzozowie. Jest magistrem ekonomii, przez 25 lat pracowała w banku. Uwielbia czytać i gotować. Urodzona artystka, kocha teatr. Obecnie jako uczestnik Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie może realizować i rozwijać swoje pasje. W ramach zajęć w DDP bierze udział w przedstawieniach teatralnych, zajęciach kulinarnych, pisaniu i czytaniu poezji.

Władysław Skiba 86 lat

Urodzony w Bliznem, gdzie mieszka przez całe swoje życie. Mieszka sam w domu jednorodzinnym. Zawodowy kierowca. Interesuje się inżynierią budowlaną i majsterkowaniem. Jego pasją jest gotowanie. Bardzo lubi spędzać czas w Dziennym Domu Pobytu w Brzozowie, najbardziej lubi kiedy placówkę odwiedza kucharka albo cukiernik prezentując nowe przepisy. Lubi powtarzać, że: „dzięki pobytowi DDP w Brzozowie odzyskał radość z życia!”

Genowefa Czerepaniak 93 lata

Pani Genowefa mieszka we wsi Siemuszowa. Jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, która w swoim życiu bardzo dużo przeszła – począwszy od wojny, wysiedlenia do momentu, w którym musiała walczyć o siebie i swoją rodzinę, a pomimo tego jest osobą z sercem na dłoni, która zawsze pomoże jeśli jest taka potrzeba. Zawsze wesoła, codziennie obecna w Dziennym Domu Pobytu w Rakowej, chętnie bierze udział w zajęciach angażując się w 100%. Uśmiechnięta, wita wszystkich już od progu mówiąc: „Jak dobrze Was znowu widzieć”. Zwracając się do nas często powtarza: „Dzięki temu że do Was jadę chce mi się rano wstawać z łóżka, gdzie bym kiedykolwiek pomyślała, że ktoś tak życzliwie będzie się mną zajmował. Tu pracują same anioły!”.

Aniela Biłas 75 lat

Od dzieciństwa mieszka w Tyrawie Wołowskiej. Jak sama mówi: „Należy cieszyć się każdym dniem bo nie wiemy co będzie jutro”. I faktycznie z każdego dnia czerpie w 100%. My również czerpiemy każdego dnia z jej energii i pozytywnego nastawienia, które ma mimo wielu traum, które musiała przeżyć. Żegnając się przed powrotem do domu, na słowa: „Do jutra!”, zawsze odpowiada: „Jak Bóg da.” Doceniając naszą pracę mówi nam: „Bo co ja bym robiła gdyby nie Wy? Zawsze pomożecie, załatwicie sprawę jeśli jest potrzeba. Nigdy bym nie uwierzyła, że będą dla nas, seniorów, takie miejsca jak nasz DDP.”

Na co zostanie przeznaczona Twoja wpłata?

na wynagrodzenie opiekunek i opiekunów osób starszych docierających do seniorów w ich domach

na zapewnienie seniorom opieki, rehabilitacji, ciekawych zajęć, wyżywienia oraz dojazdu do placówek dziennego pobytu

na wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów docierających do osób starszych i nieuleczalnie chorych w ich domach

na wynagrodzenia koordynatorów pomocy sąsiedzkiej i wolontariatu

na pomoc rzeczową i materialną dla najbardziej potrzebujących seniorów

na dojazdy do potrzebujących