Home for every person is a place of special importance, a place strongly connected with himself and his emotions. There he has a chance to feel fully safe and self-sufficient. Let seniors stay there as long as possible

If you do not have online access to your account, you can support our seniors by making any donation to the account of the “W Trosce o Życie” Foundation


Main account number:

39 1020 2980 0000 2002 0141 8854 

 

IMPORTANCE:

each Donor has the right to deduct donations from the income reported in the annual PIT. The deduction limit is 6% of income.

How will your support make a difference in the lives of our seniors?

We will provide regular care at home and in day care centers.

We will provide access to specialized services:nursing, psychological and rehabilitation.

We will provide palliative and hospice care to those most in need.

We will guarantee constant contact with volunteers and neighbors.

We will make seniors feel noticed, taken care of and cared for.

We will make them get help in emergency situations.

Who do you support?

 

Teresa Dobrowolska – 79 lat

Urodzona w Mrzygłodzie, obecnie mieszka sama w Brzozowie. Jest magistrem ekonomii, przez 25 lat pracowała w banku. Uwielbia czytać i gotować. Urodzona artystka, kocha teatr. Obecnie jako uczestnik Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie może realizować i rozwijać swoje pasje. W ramach zajęć w DDP bierze udział w przedstawieniach teatralnych, zajęciach kulinarnych, pisaniu i czytaniu poezji.

Władysław Skiba – 86 lat

Urodzony w Bliznem, gdzie mieszka przez całe swoje życie. Mieszka sam w domu jednorodzinnym. Zawodowy kierowca. Interesuje się inżynierią budowlaną i majsterkowaniem. Jego pasją jest gotowanie. Bardzo lubi spędzać czas w Dziennym Domu Pobytu w Brzozowie, najbardziej lubi kiedy placówkę odwiedza kucharka albo cukiernik prezentując nowe przepisy. Lubi powtarzać, że: „dzięki pobytowi DDP w Brzozowie odzyskał radość z życia!”

Genowefa Czerepaniak – 93 lata

Pani Genowefa mieszka we wsi Siemuszowa. Jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, która w swoim życiu bardzo dużo przeszła – począwszy od wojny, wysiedlenia do momentu, w którym musiała walczyć o siebie i swoją rodzinę, a pomimo tego jest osobą z sercem na dłoni, która zawsze pomoże jeśli jest taka potrzeba. Zawsze wesoła, codziennie obecna w Dziennym Domu Pobytu w Rakowej, chętnie bierze udział w zajęciach angażując się w 100%. Uśmiechnięta, wita wszystkich już od progu mówiąc: „Jak dobrze Was znowu widzieć”. Zwracając się do nas często powtarza: „Dzięki temu że do Was jadę chce mi się rano wstawać z łóżka, gdzie bym kiedykolwiek pomyślała, że ktoś tak życzliwie będzie się mną zajmował. Tu pracują same anioły!”

Aniela Biłas – 75 lat

Od dzieciństwa mieszka w Tyrawie Wołowskiej. Jak sama mówi: „Należy cieszyć się każdym dniem bo nie wiemy co będzie jutro”. I faktycznie z każdego dnia czerpie w 100%. My również czerpiemy każdego dnia z jej energii i pozytywnego nastawienia, które ma mimo wielu traum, które musiała przeżyć. Żegnając się przed powrotem do domu, na słowa: „Do jutra!”, zawsze odpowiada: „Jak Bóg da.” Doceniając naszą pracę mówi nam: „Bo co ja bym robiła gdyby nie Wy? Zawsze pomożecie, załatwicie sprawę jeśli jest potrzeba. Nigdy bym nie uwierzyła, że będą dla nas, seniorów, takie miejsca jak nasz DDP.”

What will your contribution be used for?

for the salaries of caregivers and caregivers of the elderly reaching out to seniors in their homes,

for providing seniors with care, rehabilitation, interesting activities, food and transportation to day care centers,

for the salaries of doctors, nurses, physiotherapists, psychologists reaching out to the elderly and terminally ill in their homes,

for the salaries of neighborhood and volunteer assistance coordinators,

for in-kind and material assistance to the most needy seniors,

for commuting to the needy.